Vyhledávání:

Rozšířené hledání

0 položek za 0 Kč

Rychlá volba
Aktuality
Ukončení provozu Bonus klubu11.05.2018

Vážení zákazníci bohužel s nástupem GDPR by byla správa Bonusového klubu natolik administrativně zatěžující, že firma Grel.spol s.r.o se rozhodla o je…

Spuštěn nový e-shop11.07.2012

Dne 16.09.2013 jsme pro Vás spustili nový e-shop firmy Grel. Věříme, že s našimi službami budete spokojeni a těšíme se na Vaše objednávky.…

Všechny aktuality

Top
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?

Doporučte nás

Jak poznám kvalitní granule pro psa?

„Všechno je to o hovně“

Často slýcháváme otázku: „Jak poznám kvalitní granule pro psa?“

Granule vybíráme podle doporučení známých, prodejce, recenzí na internetu, ceny, dostupnosti, kritérií je samozřejmě nespočet, ale jak poznáme ty pravé co vyhovují našemu psu?

Paradoxně je řešení až na konci celého dění...


Nejdříve dejte na doporučení, rad a zkušeností ostatních chovatelů, případně internetových recenzí. Pak krmivo pro psa kupte a prostě jím krmte. Na první pohled bude jasné jestli psu granule chutnají nebo nikoli.

Ideální bude, pokud na nové granule přejdete postupně. Tzn. mícháním původních a nových granulí. Pomalu budete měnit jejich poměr v každé krmné dávce ve prospěch těch nových. Tím zamezíte průjmům z nárazové změny krmiva.

Pes a hlavně jeho trávící trakt si za 2 - 3 týdny na nové granule zvykne. Začne je ideálně trávit a využívat vše co mu nové krmivo přináší. A vy se již pomalu dostáváte k hodnocení, zda jsou právě tyto granule opravdu dobré.

Nejprve postupně vyhodnotíme zda:

Pes granule konzumuje s radostí a chutnají mu.
Další faktor, který vyhodnotíte, je kvalita srsti. Kontakt se psem máte každý den. Každý den ho pohladíte a vnímáte dotykem. Všimneme si, že líná nebo se někde odřel, prostě vnímáme jaký na dotyk je. Jakékoli změny si určitě taky všimnete. Pokud bude změna pozitivní, zřejmě jste pořídili dobré granule.

Celkový stav - náladu a dobrý zdravotní stav svého psa pozná každý majitel okamžitě, jak svého mazlíčka uvidí.

Pokud jsou všechny tyto faktory v pořádku zbývá jediný - co po vašem psu zbylo. Hodnocení kvality exkrementů vám mnoho napoví o celkovém zdravotním stavu, typu a kvalitě stravy. Je to opět jednoduché, stolice musí být pevná, soudržná, dobře tvarovaná (lámání není závadou), odpovídajícího aroma. Pokud uvidíte takovýto exkrement, jednalo se o zdravé a dobře živené zvíře. Máte tedy dobré granule.

Jak dobře jsou granule stravitelné a psem využité, poznáte podle množství. Pokud je objem stolice přibližně stejně velký jako objem krmné dávky granulí, znamená to, že granule obsahují příliš mnoho nestravitelných látek a jejich výživová hodnota je pro vašeho psa nízká.

Má-li však stolici méně než poloviční, než kolik byla krmná dávka, máte granule kvalitní a stravitelné. Nezapomeňme, že stolice obsahuje mnohem více vody než granule pro psy. Abyste měli zcela relevantní výsledky museli byste sjednotit i faktor vlhkosti.

Pro zjednodušení můžete prostě vycházet z toho, že se podíváte a vidíte kolik jste vašemu pejskovi včera nasypali granulí a kolik z něj dnes vyšlo. Vyhodnocení kvality a stravitelnosti máte tedy přímo před sebou na trávě.

Závěrem:
Čím více živočišné složky v krmivu pro psa – tím lépe
Čím menší krmná dávka - tím lépe
Čím menší feces - tím lépe

Provozovatel

GREL, spol. s r.o.
Karásek 1f
621 00 Brno

IČO: 18826725
DIČ: CZ18826725

Tel.: 730 511 199

E-mail: objednavky@grel.cz
HOT-LINE

výdejní/kontaktní místo
GREL, spol. s.r.o.
Karásek 1f
Brno 62100

EET Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48h

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.