Vyhledávání:

Rozšířené hledání

0 položek za 0 Kč

Rychlá volba
Aktuality
Ukončení provozu Bonus klubu11.05.2018

Vážení zákazníci bohužel s nástupem GDPR by byla správa Bonusového klubu natolik administrativně zatěžující, že firma Grel.spol s.r.o se rozhodla o je…

Spuštěn nový e-shop11.07.2012

Dne 16.09.2013 jsme pro Vás spustili nový e-shop firmy Grel. Věříme, že s našimi službami budete spokojeni a těšíme se na Vaše objednávky.…

Všechny aktuality

Top
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?

Doporučte nás

Proč se přidává do krmení písek pro ptáky

Písek pro ptáky je nedílnou součástí žaludků všech ptáků. Ptáci polykají zrníčka v celku nebo ve velkých částech a žaludek - i když velice pevný a tvrdý sval - je již není schopen mechanicky rozmělnit. Pomocí písku jsou však stahy žaludku mnohem efektivnější a zrnka písku mechanicky rozrušují strukturu potravy. Rozmělněním potravy se zvyšuje povrch, ke kterému se trávící šťávy dostanou.

Písek pro ptáky

Trávení řádně rozmělněné potravy je efektivnější s zvyšuje stravitelnost potravy. Písek s tráveninou však z žaludku odchází do střev a je vylučován z organismu. Je tedy nutné, abyste písek pro ptáky průběžně doplňovali. Sami ptáci cítí potřebu si písek do svého trávícího ústrojí doplnit. Umožněte jim to. Velkým ptákům, mezi které patří například hospodářská drůbež, postačí písek, který všichni známe z dětského pískoviště (například Bratčicský písek).

Pro drobné exoty a papoušky ale použijte písek s nižší zrnitostí - křemičitý písek. Výrobci také doplňují písek pro ptáky rozemletými lasturami mušlí. Ty mají po pozření dvojí účinek.

  • Pomáhají již zmíněnému mechanickému zpracování potravy
  • Dodávají ptactvu velmi potřebný vápník.

Písek pro ptáky plní ale ještě jednu velmi důležitou funkci. Jemný křemičitý písek daný do koupelny pro ptáky slouží k popelení ptáků. Ptáci se pak v písku "koupají". Činí tak mechanickou očistu peří. Při této příležitosti si ptáci také obrušují o písek drápky a zobáky. Pokud vám to velikost klece dovolí, udržujte písek pro ptáky neustále v kleci. 

Náš tip: Umístěte písek pro ptáky do koupelny pro ptáky. Při koupání, hrabání a prohledávání bude písek padat zpět do spodní misky, a jeho ztráty budou nižší, stejně jako znečištění okolí klece. 

Hledáte vhodný písek pro ptáky?

Nebo se na nás obraťte a my vám s výběrem vhodného písku pomůžeme.

 

 

Provozovatel

GREL, spol. s r.o.
Karásek 1f
621 00 Brno

IČO: 18826725
DIČ: CZ18826725

Tel.: 730 511 199

E-mail: objednavky@grel.cz
HOT-LINE

výdejní/kontaktní místo
GREL, spol. s.r.o.
Karásek 1f
Brno 62100

EET Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48h

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.