Vyhledávání:

Rozšířené hledání

0 položek za 0 Kč

Rychlá volba
Aktuality
Ukončení provozu Bonus klubu11.05.2018

Vážení zákazníci bohužel s nástupem GDPR by byla správa Bonusového klubu natolik administrativně zatěžující, že firma Grel.spol s.r.o se rozhodla o je…

Spuštěn nový e-shop11.07.2012

Dne 16.09.2013 jsme pro Vás spustili nový e-shop firmy Grel. Věříme, že s našimi službami budete spokojeni a těšíme se na Vaše objednávky.…

Všechny aktuality

Top
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?

Doporučte nás

Zimní období a krmení psů

Stejně jako my, každý chovatel psů svého čtyřnohého kamaráda jistě velmi dobře zná. Přesně ví, co mu chutná a kdy mu chutná. Rozpozná, která změna krmiva byla ku prospěchu a která tak úplně nesedla.

Možná jste si v době příchodu podzimu a zimy všimli, že miska na krmivo je vždy prázdná. Z očí vašeho pejska čtete jasné přání, aby byla znovu plná krmiva. Po několika dnech jej pozorujete, když se vrací s aportem, a v hlavě vám rezonuje myšlenka: „…von snad přibral…“

Vězte, že tato situace každoročně probíhá v mnoha domácnostech se psem. Nastalo období vyšších energetických příjmů. To je doprovázeno přirozenou potřebou nabrání hmotnosti, aby tak bylo zvíře lépe chráněno proti mrazivému počasí. Rozdílně ke změně počasí přistupují jednotlivé rasy a velikosti psů.


Rozhodující je velikost a životní podmínky

Máte malého psíka, který tráví většinu času v bezpečí vašeho bytu s plenovou podložkou v rohu koupelny a s krytým wc na balkoně? I když jej každý den na pár minut vyvenčíte, zaznamená změny počasí na své hmotnosti jen zlehka. Spíše si všimne nového oblečku ve své konfekci a faktu, že ven se chodí až po tmě.

Pokud váš společník patří mezi větší plemena a žije s vámi v domě, určitě má raději i přes mrazivé a nepříznivé počasí delší procházky. Rád skotačí a ve sněhu na poli či zahradě. Vždyť stejně pak nasněží a rozhrabané záhonky a rozkousané klacky nebo kosti skončí pod sněhem a přijde se nato až na jaře.

V tomto případě je nárůst váhy vašeho pejska citelnější. Schovává žebra pod vrstvu tuku, aby byl lépe chráněn před větrem, mrazem i mokrem. Díky rostoucí tělesné hmotnosti je dobře připraven na dlouhé procházky po okolí. Neustále vybaven pevným zdravím reflexním obojkem, vodítkem, a chutí něco zažít. Věříme, že snad to vydržíte neméně dobře i vy.

Necháváte vašeho psa žít venku v zateplené boudě? V tom případě je na zimní měsíce zvyklý a ví, že je dobré již na podzim začít s nabíráním hmotnosti. Spotřeba krmiva je v tomto období nejvyšší. Pes cítí, že se musí řádně obalit tukem a zabránit tak tepelným ztrátám. Plus mít energii navíc na procházky s páníčkem a hru.


Jaké krmivo pro psy tedy vybrat?

Máte pouze dvě možnosti zvýšení hmotnosti psa. Buď zvýšíte objem krmiva, nebo zachováte stávající dávky, ale použijete krmivo s vyššími hodnotami tuků a bílkovin. Rozhodně se nesnažte jít lidskou cestou – ta psům tak úplně nevyhovuje (chipsy a večer v křesle s telkou).

Dobře si promyslete, jakého psa máte a co potřebuje. Varianta zvýšení dávky krmiva pro psy je samotnými psy velmi dobře přijímána a přirozeně je uspokojuje. Na druhou stranu s vyššími porcemi musí organismus zpracovávat i více hmoty a je zbytečně zatížen. V neposlední řadě se přímo úměrně zvyšuje i četnost a objem vyprazdňování.

Daleko lepší variantou se tedy jeví použití krmiva s vyšší stravitelností a vyšším obsahem tuků a bílkovin. Většina výrobců krmiva pro psy má ve své nabídce tak variantu energy/active, kdy nemusíte přecházet na jinou značku krmiva, než je váš pes zvyklý. Změní se pouze varianta téhož výrobce. Předejdete tak případným trávícím potížím s přechodem na nové krmivo.


Myslete na zdraví psa ale i na svoji peněženku

Sice neexistuje žádná případová studie, ale podbízí se i ekonomický pohled na věc:
Levnější krmivo „klasik“ – vyšší spotřeba, vyšší náklady na dopravu, více starostí (koupit, odnest) proti levnější pořizovací ceně.
Krmivo od stejného výrobce „energy“ – nižší spotřeba, vyšší pořizovací cena, nižší zatížení organismu psa, nižší náklady na dopravu (vozí se méně často)

Rozhodnutí je na Vás. My budeme respektovat vaši volbu a rádi ji naplníme na krmiva-grel.cz, kde naleznete široký výběr klasických i energetických krmiv.

 

Provozovatel

GREL, spol. s r.o.
Karásek 1f
621 00 Brno

IČO: 18826725
DIČ: CZ18826725

Tel.: 730 511 199

E-mail: objednavky@grel.cz
HOT-LINE

výdejní/kontaktní místo
GREL, spol. s.r.o.
Karásek 1f
Brno 62100

EET Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48h

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.